Obniżone libido u kobiet – jak radzić sobie z tym problemem?

couple 731890 1280

Libido to naturalny popęd seksualny, występujący zarówno u mężczyzn, jak również u kobiet. Jest podstawą sprawności seksualnej potrzebnej do zaspokojenia tej potrzeby. Mnóstwo kobiet cierpi z powodu obniżonego libido i braku ochoty na seks. Problem częściej występuje u mężatek (nawet co druga kobieta), ale jest powszechny również wśród pań stanu wolnego (nawet co trzecia kobieta). W jaki sposób można przeciwdziałać obniżonemu libido u kobiet?

Dlaczego obniżone libido stanowi poważny problem?

Wysokie libido świadczy o zdrowym organizmie oraz równowadze w gospodarce hormonalnej. Sprawia, że kobieta odczuwa naturalną potrzebę zaspokojenia tej potrzeby poprzez seks, ale również masturbację. W ten sposób można rozładować negatywne emocje oraz zafundować sobie długo wyczekiwany relaks. Niskie libido automatycznie uniemożliwia osiągniecie takiej satysfakcji, co przenosi się na inne sfery życia. Objawami jest większe zmęczenie, marazm, rozdrażnienie, a także brak motywacji do działania. Dlatego też, problemowi niskiego libido warto przyjrzeć się bliżej.

Jakie są przyczyny niskiego libido u kobiet?

Na poziom libido wpływa cały szereg czynników: począwszy od diety, poprzez aktywności na co dzień, aż po relacje z partnerem. Przyczyną niskiego libido mogą być również niektóre choroby, takie jak np.: cukrzyca czy depresja. Podłoże problemu bardzo często spoczywa również w gospodarce hormonalnej organizmu. U wielu kobiet, obniżone libido jest wypadkową ciągłego stresu, zmęczenia, życia w pośpiechu, a także rutyny w sypialni. Pomimo mnogości przyczyn, z obniżonym libido można sobie radzić zarówno naturalnymi sposobami, jak również przy pomocy środków farmakologicznych.

Domowe sposoby radzenia sobie z niskim libido

Podstawowym zadaniem jest zatrzymanie gonitwy w codziennym życiu. Kobieta powinna każdego dnia znaleźć przynajmniej kilka minut wyłącznie dla siebie. Gorąca kąpiel z olejkami eterycznymi, sesje medytacyjne i relaksacyjne, a przede wszystkim regularne treningi fizyczne. U kobiet aktywnych sportowo, problem obniżonego libido przytrafia się znacznie rzadziej. Ponadto, warto sięgnąć po produkty bogate w naturalne afrodyzjaki, np. owoce morza. Należy także odbyć poważną rozmowę z partnerem i spróbować wspólnymi siłami przełamać rutynę w sypialni.

Preparaty dla kobiet na pobudzenie libido

Dobrym pomysłem może być również sięgnięcie po leki na potencje dostępne bez recepty. Na rynku nie brakuje licznych preparatów stworzonych z myślą o sprawności seksualnej u kobiet. Bazują one na związkach organicznych, ale również na naturalnych składnikach roślinnych, które mogą zawierać w sobie silne afrodyzjaki wzmagające libido. Dobrym przykładem jest chociażby Lovegra, często określana jako viagra bez recepty dla kobiet. Leki na potencje dla pań nie tylko wzmagają libido, ale również wpływają na wrażliwość stref erogennych, co wpływa na jakość i siłę doznań.

Zaletą jest fakt, że kilkutygodniowa kuracja z takim preparatem może przynieść trwałe efekty, które utrzymają się przez wiele miesięcy. W związku z tym, coraz więcej pań z problemem osłabionego libido sięga po naturalne środki, które mogą zostać wykorzystane w celu podniesienia potencji. Apteka online pozwala pozyskać popularne środki bez recepty oferując kobiecie pełną dyskrecję.

Co robić w przypadku trwale obniżonego libido

U niektórych kobiet, problem niskiego libido jest dużo poważniejszy i powiązany z niepokojącymi zmianami w organizmie. Jeśli domowe metody, ani ogólnodostępne leki na potencje nie pomagają, wówczas należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli problem wynika z przyczyn fizjologicznych, wówczas pomogą lekarze, tacy jak endokrynolog oraz ginekolog. Jeśli niskie libido jest wynikiem przyczyn psychogennych, wówczas warto skonsultować się z seksuologiem. Jedno jest pewne – problemu absolutnie nie można bagatelizować, ponieważ z czasem, niskie libido oddziałuje bardzo niekorzystnie niemal na wszystkie sfery codziennego życia.

Zostaw odpowiedź