Problemy z osiągnięciem orgazmu u kobiet. Jak wzmocnić siłę doznań?

orgazm

O ile panowie najczęściej narzekają na zaburzenia wzwodu oraz przedwczesny wytrysk, u tyle kobiety często miewają trudności z osiągnięciem orgazmu. Problem ten może dotyczyć nawet co trzeciej kobiety. W związku z tym, na pewno nie jest to rzecz, której należy się wstydzić. Warto natomiast podjąć skuteczne przeciwdziałania i sięgnąć po środki, które wzmocnią siłę doznań oraz zaoferują satysfakcjonujące życie seksualne.

Dlaczego tak wiele kobiet doświadcza problemów z orgazmem?

Za taki stan rzeczy może odpowiadać szereg czynników. Najczęściej jest to po prostu wpływ życia w pośpiechu oraz ciągłym stresie. Taki tryb życia rozregulowuje funkcje organizmu i nie może dziwić fakt, że problemy dotyczą także sfery seksualnej. Do fizjologicznych przyczyn braku orgazmu lub trudności z jego osiągnięciem możemy zaliczyć następujące czynniki:

  • Zaburzenia na tle hormonalnym,
  • Starzenie się organizmu i nadchodząca menopauza,
  • Niektóre choroby, np. depresja,
  • Niedostateczne nawilżenie miejsc intymnych podczas aktywności seksualnej,
  • Zaburzenia w pracy układu sercowo-naczyniowego.

Bardzo często, problemy z osiągnięciem orgazmu mają również podłoże psychogenne. Kobieta odczuwa wypalenie w związku i nie odczuwa pożądania w stosunku do swojego partnera. Przejściowe problemy w innych sferach życia również mogą wpłynąć na oziębłość w sferze seksualnej.

Kluczem do orgazmu jest znajomość kobiecego ciała

O tym powinni pamiętać wszyscy mężczyźni, którzy za punkt honoru stawiają sobie zadowolenie swojej partnerki z życia seksualnego. Wyróżniamy kilka rodzajów orgazmu, m.in. orgazm łechtaczkowy oraz pochwowy. Istnieje zatem wiele sposobów wywołania orgazmu poprzez stymulację różnych sfer erogennych. Warto urozmaicić życie seksualne i eksperymentować z partnerem pod kątem różnych pozycji. Istnieją bowiem sposoby stymulacji, które są bardziej skuteczne od innych. Mężczyzna, który znajdzie „klucz” do ciała swojej partnerki, jest w stanie sprostać jej wszelkim fantazjom.

Orgazm to także kwestia umysłu

Naukowcy są zgodni, co do tego, że orgazm bierze się z głowy. A zatem, same czynności mechaniczne nie wystarczą, aby doprowadzić kobietę do orgazmu. Wielkość przyrodzenia również okazuje się tutaj zawodna. W dalekowschodniej sztuce miłości dowiedziono, że kobietę można doprowadzić do orgazmu samymi słowami oraz umiejętną stymulacją uszu, głosy i szyi. To pokazuje, że kluczową rolę odgrywa silnie podniecenie. W takich sytuacjach warto sięgnąć po sprawdzone leki na potencje, a także naturalne afrodyzjaki, które pobudzają libido.

W jaki sposób kobieta może wzmocnić doznania podczas seksu?

Dostępnych metod jest naprawdę dużo. Kobiety mogą liczyć zarówno na domowe metody, jak również specjalistyczne leki na potencję, które coraz częściej są adresowane do kobiet. Przykładem jest chociażby Lovegra, czyli Sildenafil w wydaniu dla kobiet. Produkt ten uchodzi jako Viagra bez recepty dla pań. Środek ten stymuluje lepsze ukrwienie miejsc intymnych, co prowadzi do lepszego nawilżenia oraz silniejszych doznań podczas seksu. Mamy również szereg innych metod:

  • Naturalne afrodyzjaki dla kobiet to przede wszystkim: owoce morza, anyż, szafran, czekolada, a także zioła: Liście Damiana, korzeń maca, żeń-szeń, miłorząb japoński.
  • Techniki relaksacyjne, które pozwalają rozładować wewnętrzne napięcie oraz zredukować stres odpowiedzialny za zaburzenia sfery seksualnej.
  • Aromaterapia w sypialni to popularny sposób na wzmocnienie siły doznań u kobiet i u mężczyzn. Dostępne są specjalne olejki eteryczne stworzone specjalnie z myślą o aktywności seksualnej.
  • Bardzo istotna jest także dbałość o należyty nastrój. Świece, klimatyczna muzyka, przyjemny zapach – to wszystko wpływa na zmysły kobiety pobudzając i zwiększając siłę doznań.

Kobiety powinny pamiętać o tym, że trudności z osiągnięciem orgazmu to bardzo powszechny problem, który w dobie XXI wieku dotyka wiele kobiet. Jeśli powyższe metody okażą się nieskuteczne, nie wstydź się poprosić o pomoc specjalisty. Seksuolog często pomaga kobietom uporać się z podobnymi problemami, zajmując się zarówno przyczynami fizjologicznymi, jak i psychogennymi.

Zostaw odpowiedź